ElLuft
Wentylacja, klimatyzacja

Wentylacja to proces wymiany powietrza polegający na wywiewaniu powietrza zużytego i nawiewaniu powietrza świeżego. Powietrze nawiewane do pomieszczenia poddaje się obróbce takiej jak filtracja, nagrzewanie, osuszanie, nawilżanie czy ochładzanie w zależności od wymagań pomieszczenia bądź użytkownika. W celu ograniczenia zużycia energii przez wentylację stosuje się urządzenia do odzysku ciepła i wilgoci takie jak wymienniki rotacyjne, krzyżowe, współprądowe czy przeciwprądowe.

Taki rodzaj wentylacji domowej w której jest zastosowana centrala wentylacyjna z wymiennikiem odzysku ciepła nazywana jest Rekuperacją a centralka wentylacyjna Rekuperatorem. Rekuperator ma za zadanie odzyskiwać ciepło wywiewane z pomieszczeń przez co ma ograniczyć koszty zużycia energii cieplnej która jest potrzebna do podgrzania powietrza nawiewanego do pomieszczeń podczas zimniejszych okresów. Dzięki sprawnie działającemu systemowi rekuperacji jesteśmy w stanie zaoszczędzić zimą znaczne pieniądze, które tracimy na ogrzewanie domu. Dzięki rekuperacji w domu będziemy zawsze się cieszyli świeżym powietrzem bez konieczności otwierania okien i przewietrzaniu pomieszczeń, a skutecznie działający wymiennik do odzysku ciepła zapewni niskie rachunki za energię, ponieważ nagrzewnica praktycznie nie będzie potrzebna i działać będą jedynie energooszczędne wentylatory których pobór mocy często nie przekracza 30 W! Każdy z nas łatwo może zauważyć ile ciepła tracimy otwierając zimą okna i przewietrzając pomieszczenia dzięki rekuperacji po pierwsze nie będziemy musieli o tym pamiętać zawsze ciesząc się świeżym powietrzem, a po drugie zaoszczędzimy pieniądze na ponowne ogrzewanie wychłodzonego pomieszczenia.

W swojej ofercie posiadamy rekuperatory renomowanych firm, takich jak Zhender, Systemair czy Ventia. O prawidłowy projekt, dobry rozdział powietrza w pomieszczeniach, odpowiednią ilość powietrza, cicho działającą instalację zadbać ma absolwent Politechniki Śląskiej który ukończył swoje studia na kierunku wentylacja i klimatyzacji, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że instalacja zostanie dobrze zaprojektowania, co niestety przy rekuperacji coraz rzadziej ma miejsce. Obecnie wiele firm które nie posiadają odpowiedniej wiedzy oferuje montaż rekuperacji czego efektem jest brak przepływu powietrza w kratkach jak również głośno działająca instalacja. Zaufaj fachowcom, zaufaj nam!

Oprócz rekuperacji wyróżniamy następujące gałęzie wentylacji jak:

  • Miejscowa
  • Odciągi miejscowe
  • Filtowentylacja
  • Nawiewna
  • Wywiewna
  • Nawiewno- wywiewna

Oferujemy również rozwiązania niestandardowe projekty indywidualne do przemysłu, wykonujemy, odpowiednie obliczenia które mają zapewnić osiągnięcie założonego celu przez klienta. Zapraszamy do złożenia zapytania ofertowego za pomocą naszego formularza!